معرفی شرکت پروان پژوه

پروان‌پژوه یک شرکت مهندسی نرم‌افزار است. ما در پروان‌پژوه با ساختن راه‌حل های نرم‌افزاری سفارشی، به مشتریان مان کمک می‌کنیم تا در کسب و کارشان رشد کنند و به کاربران کمک می‌کنیم تا زندگی کاری‌شان آسان‌تر و دلپذیرتر باشد.

هر یک از مشتریان ما ویژگی‌هایی دارند که آنها را از سایر سازمان‌ها متمایز می‌کند و همین ویژه بودن است که به آن ها کمک می کند تا نسبت به رقبایشان متمایز باشند و از آن ها پیشی بگیرند. بر این اساس، روش ما در پروان‌پژوه این است که در پی ایجاد راه‌حل‌های ویژه برای نیازهای ویژه مشتریان‌مان باشیم. ما این کار را با بررسی و شناخت دقیق مسائل و شناسایی دلایل بروز آنها انجام می‌دهیم. بنابراین، راه‌حل‌هایی به مشتریان‌مان ارائه می‌کنیم که به شیوه‌ای کارآمد، در چارچوب بودجه و زمان معقول، مسائل اصلی آنها را حل می‌کند.

ما در پروان‌پژوه، با در نظر گرفتن وجه انسانی سیستم‌ها، تلاش می کنیم که سیستم‌های نرم‌افزاری بسازیم که کار کردن کاربرها با آنها آسان‌ باشد، طوری که کاربرها از کارکردن با سیستم نه تنها خسته نشوند، بلکه لذت ببرند.

ماموریت و چشم‌انداز

مثل هر سازمان دیگری، ما نیز در پروان‌پژوه، برای خودمان ماموریتی تعریف کرده‌ایم که در طول مسیر بازی نامحدود کسب و کار، چراییِ آغاز حرکت، و دوردست‌های سرانجام مورد انتظارمان را به روشنی بیان کند. مثل همه سازمان‌ها، هر از چندگاهی، در راستای ماموریت‌مان، چشم‌اندازهایی ترسیم می‌کنیم که انگیزه بخش تیم‌مان باشد و انسجام آن را حفظ کند. اما مسیر کسب و کار، فراز و نشیب‌های بسیاری دارد و افراد و سازمان‌ها برای تاب‌آوری بیشتر و برای نیل به موفقیت در این مسیر، نیاز دارند که در موقعیت‌های سرنوشت‌ساز، تصمیم‌های درست بگیرند. ما باور داریم که چراغ راه ما در اتخاذ تصمیم‌های درست، ارزش‌هایی هستند که برای خودمان تعیین کرده‌ایم و با تمام وجود تلاش می‌کنیم که به آنها پایبند باشیم. باور داریم که این ارزش ها، باید به تک تک سلولهای سازمانمان نفوذ کنند و روح و شخصیت آن را شکل دهند.

ماموریت

توانمند ساختن کسب و کارها از طریق ایجاد راه حل‌های خلاقانه و ساده

چشم انداز

تبدیل شدن به شریکی قابل اعتماد برای کمک به حل مسئله‌های سازمان‌ها

ارزش های سازمان از نگاه پروان پژوه

زندگی فرصتی است برای تجربه کردن، و هر یک از ما انسان‌ها چیزهایی را برای تجربه اندوزی انتخاب می‌کنیم که فکر می‌کنیم ارزش تجربه کردن دارند. فرقی نمی‌کند که در مورد زندگی شخصی صحبت می‌کنیم یا در مورد کسب و کار، اینکه چه چیزی را ارزشمند تلقی کنیم، به این بستگی دارد که در چه شرایطی واقع شده‌ایم، به این بستگی دارد که نوع نگاه‌مان به خودمان و جهان پیرامون‌مان چیست، و به این بستگی دارد که به چه چیزهایی بیشتر اولویت‌ می‌دهیم. پس چیزهایی که ارزشمند تلقی می‌شوند، برای انسان‌های مختلف، متفاوت هستند. حتی میزان ارزشمند بودن یک موضوع واحد هم از یک انسان به انسان دیگر متفاوت است. از آنجا که سازمان‌ها از انسان‌ها شکل می‌گیرند، موضوع متفاوت بودن ارزش‌ها، و متفاوت بودن اولویت آنها، برای سازمان‌ها هم صدق می‌کند. سازمان‌ها بنابر نوع نگاه‌شان به جهان پیرامون‌شان، و بنابر اولویت‌های متفاوتی که برای موضوعات مختلف قائل هستند، برای خودشان مجموعه‌های مخصوصی از «ارزش‌ها» تعریف می‌کنند. مهم نیست که این مجموعه «ارزش‌ها» مکتوب باشند یا شفاهی، و مهم نیست که طی فرآیندی رسمی، انتخاب شده باشند یا به صورت کاملا غیر رسمی شکل گرفته باشند. به هر حال این «ارزش‌ها» در عمیق‌ترین لایه‌های سازمان حضور دارند و بر تک تک کنش‌ها و واکنش‌های سازمان و افراد داخل سازمان تاثیر می‌گذراند. بنابراین، شاید به جرات بتوان گفت که مهمترین تاثیر عملی وجود «ارزش‌ها»، شکل دادن به انتخاب‌ها است. انتخاب اینکه سازمان‌مان را با چه کسانی تشکیل دهیم، با چه کسانی همکاری کنیم، به چه مشتریانی خدمت‌رسانی کنیم، و در موقعیت‌های سرنوشت ساز، از بین گزینه‌های مختلف، کدام را انتخاب کنیم.

ما هم در پروان‌پژوه، مثل هر سازمان دیگری، مجموعه‌ای از «ارزش‌ها» داریم. این «ارزش‌ها» به ما کمک می‌کنند که در بازی نامحدود کسب و کار، پایداری بیشتری داشته باشیم. ما در پروان‌پژوه «ارزش‌ها» یمان را به به دو دسته تقسیم کرده‌ایم: «ارزش‌های بنیادی» و «ارزش‌های برساخته». ارزشهای بنیادین ریشه ای هستند. ارزشهای برساخته، نمود عملی و شأن‌های مختلف ارزشهای بنیادین ما هستند در وجوه مختلف سازمان از جمله  تعامل با همکاران و مشتریان.

ارزش های بنیادین

ارزش های بر ساخته

یادگیری مستمر

انجام کار درست در رابطه با همکارانمان این است که یاد بگیرند و رشد کنند. پس «یادگیری مستمر» یکی از ارزشهای برساخته ما است.

صداقت

انجام کار درست این است که راست بگوییم، حتی وقتی که در موقعیت های دشواری قرار داریم که نگفتن حرف صادقانه، موجب انتفاع کوتاه مدت، و گفتن حرف صادقانه، موجب ضرر کوتاه مدت شود.

مسئولیت پذیری

گاهی کار درست این است که بی آنکه از ما بخواهند، داوطلبانه مسئولیت بپذیریم.

پاسخگو بودن

وقتی اشتباهی میکنیم، کار درست این است که مسئولیت آن را بپذیریم. پذیرش اشتباه، اولین گام یادگیری است. و در طولانی مدت، اعتماد ساز است.

زمینه های فعالیت

شركت پروان پژوه با بهره‌گيري از تجربه چندين ساله در قالب پروژه‌های متعدد و مختلف با سازمان‌های کلان دولتی و موسسات و نهادهای معتبر غیر دولتی، به تولید و توسعه نرم افزارهای سفارشی در حوزه‌های مختلف اقدام نموده است. در حال حاضر بیشترین تمرکز ما در حوزه نرم‌افزارهای مرتبط با لجستیک حمل و نقل است.

حوزه های تخصصی فعالیت نرم افزاری پروان پژوه:

لجستیک حمل و نقل مرسولات (بین شهری)

لجستیک حمل و نقل مرسولات (درون شهری)

بهینه سازی توزیع مرسولات

مدیریت ناوگان

مدیریت محتوای دیجیتال

مدیریت فرآیندهای کسب و کار

حسابداری فروش

مشتریان ما