مشتری

_________

مشتری ما یک شرکت تخصصی در زمینه حمل و نقل زمینی و هوایی مرسولات سبک است.

چالش

_________

این مجموعه با در اختیار داشتن ناوگان بزرگ حمل و نقل با چالش هایی در خصوص نگهداری اطلاعات مربوط به تعمیر و نگهداری و مدیریت ناوگان رو به رو بود. این شرکت در ابتدا از ابزارهایی مانند Excel و Spreadsheet استفاده می کرد اما با رشد و توسعه ناوگان این ابزارها عملا پاسخگوی نیاز رو به رشد مجموعه نبود.

راه‌حل

_________

راهکار پروان پژوه برای رفع این مشکل طراحی و توسعه یک سیستم یکپارچه (integrated) برای مدیریت ناوگان بود که امور مربوط به تعمیر و نگهداری و مانیتورینگ ناوگان را بر اساس داده های مکانی مدیریت می کند. پروان پژوه با شناخت درست جایگاه این موضوع در کل مجموعه توانست سیستمی طراحی کند که به صورت اتوماتیک و یکپارچه (integrated) با سایر سیستم ها و اتوماسیون های این مجموعه به خوبی تعامل برقرار کند.

نتیجه

_________

انجام امور مربوط به ناوگان به صورت سنتی علاوه بر وقت گیر بودن، مستعد خطای نیروی انسانی نیز بود اما با اتوماتیک شدن فرایند ها توسط این سیستم مدیریت ناوگان کارها و فرایند هایی که پیش از این به صورت دستی انجام می شد با سهولت و سرعت بالاتری انجام می شود.

مهم ترین مزایای این سیستم عبارتند از:

  • افزایش سرعت و سهولت در انجام امور ناوگان

  • کاهش هزینه های مربوط به نیروی انسانی

  • استفاده از داده های مکانی در مدیریت ناوگان

  • تعامل با سایر سیستم ها و اتوماسیون های داخلی مجموعه

تیم توسعه دهندگان

_________

مهرداد خسروی – Product owner
مهرداد خسروی – Solution Architect / Software Designer
کوروش موسوی – Front-end / Back-end developer
رامین رضایی – Back-end developer
حسام پورقاضیان – Back-end developer
محمد آشتیانی سرشت – Front-end developer
مونا موسوی – UI / UX designer

ابزار و تکنولوژی‌ها

_________

Micro service architecture, Java platform, Event-driven architecture, Domain driven design, Object oriented programming, Teltonika decoding, Satellite-based navigation