مشتری

_________

مشتری ما یک شبکه گسترده بین المللی است که در زمینه انواع خدمات حمل بار هوایی (کارگو و فریت)، ترانزیت و امور گمرکی، صادرات و واردات کالا و … فعالیت می کند.

چالش

_________

همزمان با رشد و توسعه شرکت و بالا رفتن حجم فرآیند های داخلی، مجموعه به این نتیجه رسید که امکان توسعه کسب و کار به صورت دستی و سنتی تقریبا غیر ممکن است. از طرفی به دلیل بالا بودن هزینه استفاده از نرم افزارهای خارجی و همچنین دغدغه نسبت به وابستگی دائمی به این نرم افزارهای موجب شد تا نیاز به داشتن یک سیستم جامع داخلی در این مجموعه به شدت احساس شود.

راه‌حل

_________

پروان پژوه برای حل این چالش اقدام به ساخت و پیاده‌سازی یک سیستم جامع (Total solution) مدیریت کارگو نمود که بتواند به نیازهای مختلف و متغیر شرکت پاسخ دهد. این سیستم علاوه بر کاهش هزینه‌ها، به مجموعه این امکان را می‌دهد که به بهترین شکل ممکن، فرآیندهای داخلی را مدیریت و کنترل کند.

نتیجه

_________

پروان پژوه با طراحی و توسعه یک سیستم جامع توانست تا نیاز بخش های مختلف این مجموعه از جمله عملیات فرودگاه های داخلی، عملیات فرودگاه های خارجی، فروش، عملیات ترخیص و گمرک، حسابداری، و تبادل پیام در شبکه SITA و … برطرف کند. همچنین استفاده از معماری میکروسرویس ها (micro service architecture) در طراحی این سیستم موجب شد تا امکان توسعه تمام ماژول های نرم افزار مطابق با نیازهای به روز مجموعه بدون ایجاد اختلال در سایر بخش ها وجود داشته باشد.

تیم توسعه دهندگان

_________

مهرداد خسروی – Product owner
مهرداد خسروی – Solution Architect / Software Designer
حسین نعمت زاده – Software Designer / Front-end / Back-end developer
علی خسروی -Software Designer / Front-end / Back-end developer
اعظم موسویان – Front-end / Back-end developer
ساسان محمدی – Front-end / Back-end developer
سعید رستاک – Back-end developer
حسن صفیاری – Back-end developer
علی شریفی – Back-end developer
محمد محبتی – Back-end developer
محمود امینیان – Back-end developer

ابزار و تکنولوژی‌ها

_________

Micro service architecture, Java platform, Event-driven architecture, Domain driven design, Object oriented object oriented programming, SITA message